Kuchynská linka s barovým pultom

Na jednom z našich projektov sme sa dostali k realizácii kuchynskej linky, ktorá je v skutku impozantná. Pracovná doska v ploche 8,5 m2 je vyhotovená zo žuly Antiq Brown hrúbky 30 mm. Vyvýšený barový pult v dĺžke 15 m je poskladaný zo 70 mm hrubých masívnych segmentov gréckeho mramoru Golden Spider.

Zadanie tejto kuchynskej linky bolo špecifické z viacerých pohľadov. Pracovná doska je ohraničená z troch strán čo si vždy vyžaduje premyslený prístup pri meraní aj pri montáži. Ďalším špecifikom sú dve kamenné umývadla so zabudovaným drvičom odpadu a prepadom vody. Do roviny kameňa zapustené varné spotrebiče sú tu vo veľkom rozsahu. Wok, gril a tri varné dosky sú realizované v rámci jedného montážneho otvoru.

Realizácia takto veľkej kuchynskej linky si vyžaduje dôkladný prístup k zameraniu. Samozrejmosťou je odskúšanie šablón vyrobených z OSB dosiek, a následné odsúhlasenie architektom. Výroba je záležitosťou niekoľkých týždňov, kde musia byť dodržané všetky technické postupy. Zvlášť dôležité je to pri výrobe samotných drezových umývadiel z kameňa.

Montáž sa môže po tak dôslednej kontrole merania a výroby zdať ako rýchla a jednoduchá záležitosť. Vzhľadom na veľkosť a váhu jednotlivých kusov, tak pracovných dosiek ako aj masívov na barový pult, je však pre úspešnú montáž veľmi dôležitá úzka spolupráca a vedením stavby a s realizátorom drevených korpusov a skriniek.

Správny výber materiálu a kvalitný dizajnový návrh zabezpečuje zákazníkovi funkčné, trvácne a zároveň krásne kamenárske dielo.